فاوا(فناوری اطلاعات و ارتباطات)در آموزش
 
بروزترین همایش ها در زمینه علوم تربیتی در فاوا

بیستمین شماره دوماهنامۀ شوق‌تغییر با موضوع «تربیت دانش‌آموزان کارآفرین» و با تاریخ آذر و دی 94 منتشر شد. در این شماره علاوه بر درج گفت‌وگوها، مقالات و نوشته‌هایی دربارۀ تربیت دانش‌آموزان کارآفرین، طرح کاشف که در دورۀ متوسطۀ اول و بین تمامی دانش‌آموزان پایه‌های هشتم و نهم اجرا می‌شود، توضیح داده شده است. شوق‌تغییر بیستم با همکاری معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش بین تمامی مدارس متوسطۀ اول کشور توزیع شد و از این رو به بالاترین شمارگان خود از ابتدا تاکنون رسید.

آخرین شماره شوق‌تغییر در سال جاری(شمارۀ بیست و یک)، نیمۀ اول بهمن ماه 94 با موضوع «آموزش محیط‌زیست به دانش‌آموزان و توسعۀ پایدار»  منتشر خواهد شد. آخرین مهلت برای دریافت مقالات و نوشته‌های معلمان، بیستم دی‌ماه 94 تعیین شده است.

برای اشتراک شوق‌تغییر، دریافت سی دی حاوی شماره‌های 1 تا 18 و نیز دریافت مجلد سال 93 این مجله، با شماره تلفن 88345217 در تهران تماس حاصل نمایید


برچسب‌ها: شوق‌تغییر, شماره بیست, دکتر مرتضی مجدفر
نوشته شده در تاريخ جمعه یازدهم دی ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفتم دی ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری
نوشته شده در تاريخ سه شنبه سوم آذر ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری

چاپ سوم کتاب  «انضباط مثبت در کلاس درس» منتشر شد. در این کتاب که نوشتۀ جیننلسون، لین لات و اچ. استفان‌گلن است، و توسط دکتر غلامرضا حاجی‌حسین‌نژاد و دکتر مرتضی مجدفر به فارسی ترجمه شده، طرحی تحت عنوان «نشست‌های کلاسی» برای پرورش دانش‌آموزان، بر مبنای مهارت‌های زندگی و هوش‌هیجانی به تفصیل توضیح داده می‌شود. این طرح که ابتدا به صورت آزمایشی به مدت 10 سال در 100 مدرسۀ آمریکایی به اجرا گذاشته شده، اکنون چند سالی است که حالت کشوری پیدا کرده است. مؤلفان کتاب که مدرس دانشگاه و معلم مدرسه هستند، با تشریح روش مد‌نظر خود، معتقدند که بدون هیچ‌گونه تشویق و تنبیهی و تنها با انگشت گذاشتن بر انگیزه‌های درونی و هوش‌هیجانی دانش‌آموزان، می‌توان در زمینۀ مدیریت کلاس درس و ایحاد انضباط مثبت در مدرسه موفق بود.

چاپ سوم کتاب در 256 صفحه و با قیمت 16 هزار تومان توسط نشر امرود به بازار نشر عرضه شده است. کتاب حاضر در کتابنامه‌های رشد و وبگاه طرح سامان‌بخشی کتاب‌های آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش معرفی  و مورد تأیید قرار گرفته و ورود آن به کتابخانه‌های مدارس و توزیع بین معلمان، کارکنان آموزشی و اولیای دانش‌آموزان هیچ گونه منعی ندارد. کتاب را می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن 88345217-021 تهیه کنید.


برچسب‌ها: «انضباط مثبت در کلاس درس», بار دیگر منتشر شد
نوشته شده در تاريخ دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری

گروپ روش شناسی پژوهش انجمن مطالعات برنامه درسی ایران برگزار میکند


Action and Practitioner
Research

Talker

Prof. Richard Pring
university of oxford

زمان برگزاری:


16 آبان ماه 94

ساعت 17 الی19:30

محل برگزاری نشست:
پل گیشا- دانشگاه تربیت مدرس- دانشکده علوم انسانی- طبقه چهارم- سالن کنفرانس

منتظر حضور سبزتان هستیم


نوشته شده در تاريخ دوشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری

 

 

 

 

 

 

 

 

انتشار یکصدوبیست و سومین شماره نشریه علمی - پژوهشی :

" فصلنامه تعلیم و تربیت "
سومین شماره از سال سی ویکم (شماره مسلسل 123 ) " فصلنامه تعلیم و تربیت " ویژه پاییز 94 به چاپ رسیده است.
برای مشاهده مقالات مندرج در این شماره،فایل ضمیمه را دانلود فرمایید.


دانلود فايل : تعليم_و_تربيت_-


برچسب‌ها: نشریه علمی, پژوهشی, فصلنامه تعلیم و تربیت
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری
به نقل از انجمن مطالعات برنامه درسی ایران:

همراهان گرامی

باسلام و احترام 

 به اطلاع می‌رساند انجمن علمی آموزش و توسعه منابع انسانی ایران موفق به اخذ اعتبار علمی- پژوهشی فصلنامه آموزش و توسعه منابع انسانی از سوی کمیسیون نشریات وزرات علوم، تحقیقات و فناوری شده است. لذا از پژوهشگران محترم دعوت می‌شود تا مقالات صرفاً علمی- پژوهشی خود را که با رسالت و اهداف فصلنامه آموزش و توسعه منابع انسانی و دقیقا طبق فرمت نشریه آماده شده است را حداکثر تا تاریخ 1394/04/31 به همراه فرم تعهد نویسندگان به آدرس ایمیل istd.journal@gmail.com  ارسال نمایند (فرمت نشریه و فرم تعهد نویسندگان جهت تدوین مقاله در پیوست این ایمیل قابل دسترسی است).

لازم به ذکر است تمامی مقالاتی که در روند بررسی نشریه قرار گیرند، حداکثر ظرف مدت 6 ماه اعلام وصول و مقالاتی که طبق فرمت نشریه نباشند، از روند بررسی خارج خواهند شد. 

ضمناً قابل یادآوری است که تمامی فرایندهای مربوط به ارسال و تایید مقالات و تماس با نشریه تنها از طریق آدرس اینترنتی istd.journal@gmail.com  انجام خواهد شد.

با تشکر

دکتر کورش فتحی واجارگاه- سردبیر فصلنامه آموزش و توسعه منابع انسانی


نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری

 

منابع يادگيري در تعليم و تربيت
Learning Sources in Education 
نويسنده : دكتر اكبر سليمان‌ نژاد ، محمد وفائي‌ مهر
چاپ : پنجم ، 1393 تعداد صفحه : 200 ص      قيمت : 55000 ريال

شرح :
اين كتاب براي دانشجويان رشته علوم تربيتي در مقطع كارشناسي ناپيوسته به عنوان منبع اصلي درس «روشهاي استفاده از منابع يادگيري» به ارزش 2 واحد تدوين شده است و به دليل نبود هيچ منبعي براي اين درس گامي مهم در جهت آشنايي با منابع مختلف يادگيري و توسعه و ترويج آن به شمار می‌رود. اميد است علاوه بر جامعه دانشگاهي، ساير علاقه‌مندان نيز از آن بهره‌مند شوند. 

فهرست :
پيشگفتار
فصل اول: آشنايي با منابع يادگيري
فصل دوم: آشنایی با نقش هریک از منابع یادگیری
فصل سوم: طراحی تجارب یادگیری مبتنی بر کاربست منابع یادگیری
فصل چهارم: روشهای استفاده از منابع یادگیری
فصل پنجم: آشنایی با مراکز تولید رسانه‌های آموزشی
پيوست: آشنایی با سایتهای مختلف تعلیم و تربیت
منابع


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه دهم تیر ۱۳۹۴ توسط سعید خدایاری

فراخوان همایش

تربیت اسلامی و فضای مجازی: چالش ها و راه کارها

 

توسعه ی روز افزون نقش و تأثیر فن آوری های نوین به ویژه استفاده از فضای مجازی به عنوان یکی از پدیده های نوظهور در ابعاد گوناگون زندگی انسان، از واقعیت های غیر قابل انکار جامعه امروز است. آموزش و پرورش نیز به عنوان بزرگ ترین دستگاه متولی تعلیم و تربیت رسمی وعمومی کشور، از دایره ی این تأثیرپذیری خارج نیست. رشد شتابان استفاده از فضای مجازی در برنامه های آموزشی و تربیتی رسمی آموزش و پرورش و استقبال معنادار اولیا و دانش آموزان از این ابزار جادویی را در جای جای کشور می توان مشاهده نمود.

بدون شک، فضای مجازی نیز همانند سایر فناوری های وارداتی، در کنار فرصت هایی که برای شتاب بخشیدن به سرعت پیشرفت علمی جوامع بشری ایجاد می کند، تهدیدها و چالش هایی را نیز به دنبال دارد. جامعه اسلامی و اندیشمندان مسلمان به تبعیت از رهنمودهای قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) وظیفه دارند از یک سو پیشتاز بهره مندی از یافته های علمی باشند و از سوی دیگر، مانع ورود آسیب های مهلک به درون جامعه ی اسلامی شوند.باتوجه به رويكرد اسلامي سند تحول بنیادين آموزش و پرورش، فلسفه، اهداف، راهکارها و برنامه های تحولی آموزش و پرورش باید بر مبانی وحیانی مبتنی باشد. وظیفه اندیشمندان و صاحب نظران حوزه های علمیه و دانشگاهها است که با استفاده از معارف عظیم قرآن و اهل بیت (ع)، دانش وروشهاي مورد نیاز را تولید و در اختیار مراکز آموزشی و تربیتی قرار دهند. با توجه به اهميت  فضاي مجازي و تاثيرات گسترده ان بر تعليم وتربيت ستاد همکاری­های حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش در هشتمین همایش سالانه خود اين موضوع را در دستور کار خود قرار داه است.از عموم اساتيد حوزه­هاي علميه و دانشگاه­ها، صاحبنظران،پژوهشگران.معلمان.مربيان. طلاب و دانشجويان علاقه مند دعوت مي­شود  با تهيه و ارسال مقاله در چارچوب محورهاي زير، ما را در دستيابي به هدف­هاي همايش ياري دهند.

محورهای کلی همایش :

1-      شناخت نظریه ها و دیدگاه های تربیت اسلامی در فضای مجازی

2-      تبيين فرصت‌ها و چالش های فراروي تربیت اسلامی در تعامل با فضای مجازی

3-      تبیین اثرات و پيامدهاي تربیتی فناوری‌های نو و فضای مجازی  

4-      تبيين راهکارهای توسعه و تعمیق  تربیت اسلامی از طريق فضای مجازی

5-      تبيين چگونگی تعاملات حوزه های علمیه با وزارت آموزش و پرورش در بهره‌گیری از فضای مجازی براي تربیت اسلامی


ملاک های تدوین مقاله:

-         عنوان مقاله با‌ هدف ها و محورهای همایش مرتبط باشد

-         مقاله حداکثر در 20 صفحه A4 تهیه شود و اصول تدوین مقاله به روش علمی در آن رعایت شده باشد و شامل چکیده فارسی، مقدمه، بیان مسئله و هدف­ها، سوال‌ها، پيشينه موضوع، توضیح روش تحلیل یا پاسخ دهی به سوالات، یافته ها، جمع بندی، نتیجه گیری و فهرست منابع باشد و برای پاسخگویی به سوالات مطرح شده، از روش علمی (منطقی، تحلیلی، استدلالی و یا روش تحقیق میدانی) استفاده شده باشد

-         مقاله در محیط Word ، قلم BNazanin ، فونت 14، تایپ و فایل آن به نشانی دبیرخانه همایش ارسال گردد

-         اطلاعات مربوط به نویسنده (نویسندگان) مقاله،‌شامل نام و نام خانوادگی، میزان تحصیلات،‌ رشته تحصیلی مرتبه علمی، نشانی محل کار یا منزل،‌ تلفن تماس، نمابر و پست الکترونیک به همراه مقاله ارسال شود.

-         تاریخ ارسال اصل مقاله: 1393/1/15

-         مقالات پذیرفته شده در كتاب حاوی مقالات همایش چاپ و منتشر خواهد شد و مقالات برگزیده در روز همایش ارائه خواهد شد.

زمان : 17 و 18 اردیبهشت ماه 1393 

مکان : شهر مقدس قم


برچسب‌ها: همایش تربیت اسلامی و فضای مجازی, چالش ها و راه کارها
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیستم بهمن ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هجدهم دی ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

انجمن مطالعات  برنامه درسی ایران  واحد استان آذربایجان غربی  برگزار مي‌كند

اولين همايش ملي

با عنوان

آموزش و پرورش چند فرهنگی

جامعه ایرانی رنگین­کمانی از قومیت­ها و فرهنگ­های مختلف است و همراه شدن با این تنوع فرهنگی، یک وظیفه­ی انسانی و تربیتی برای دانشگاهها، آموزش و پرورش و اجتماع می باشد. نقش تعلیم و تربیت در جهت توانایی برقراری ارتباطات فرهنگی، ترویج دوستی و عدالت، تقويت حس همگرايي ملي همراه با حس امت اسلامی در جامعه متکثر و چندفرهنگی ایرانی ضرورتی محتوم است. در این راستا، و به منظور بررسی علمی و شناساندن هر چه بیشتر نقش چندفرهنگی نظام­های آموزشی به جامعه علمی کشور،  انجمن مطالعات برنامه درسی واحد استان آذربایجان غربی با همکاری نهادهای دیگر، اقدام به  برگزاری همایش ملی" آموزش و پرورش چند فرهنگی " نموده و بدینوسیله از کلیه اندیشمندان و صاحب­نظران جهت ارائه مقاله وآخرین یافته های علمی در این زمینه دعوت مقتضی به عمل می آورد

 

 

هدف اصلي

مطالعه علمی آموزش و پرورش چند فرهنگی در نظام آموزشی ایران

اهداف فرعی

1- اسلام و تعلیم وتربیت چند فرهنگی

2- تامل در برنامه درسی چند فرهنگی

3-ایجاد و فرصت تعامل و ارتقا دانش متخصصان مورد تعلیم وتربیت چند فرهنگی

4-تامل و بررسی اسناد بالا دستی در میزان توجه به برنامه درسی چند فرهنگی

5- طرح ، ارائه، بحث پیرامون تعلیم وتربیت چند فرهنگی در نظام آموزشی ایران

6- اشاعه و توسعه تعلیم و تربیت چند فرهنگی در نظام آموزشی ایران


 

  محورهاي همايش:

1-     اسلام و تعلیم و تربیت چند فرهنگی

2-     مبانی فلسفی، روانشناختی،جامعه شناختی تعلیم وتربیت چند فرهنگی

3-     برنامه درسی چند فرهنگی و دوره­های تحصیلی  ابتدایی و متوسطه

4-     برنامه درسی چند فرهنگی و آموزش عالی

5-     برنامه درسی چند فرهنگی وتربیت معلم

6-     برنامه درسی چند فرهنگی واسناد بالا دستی (برنامه درسی ملی، سند تحول بنیادین و...)

7-     طراحی و مهندسی (تدوین ، اجرا ، ارزشیابی) برنامه درسی چند فرهنگی

8-     مطالعه یافته­ها و تجارب نظام آموزشی دیگر کشورها در مورد برنامه درسی چند فرهنگی

 

اعضای کمیته علمی

1-دکتر محمود مهرمحمدی

2- دکتر علیرضا عصاره

3- دکتر میر محمد سید عباس زاده

4- دکتر داود حسینی نسب

5- دکتر اسکندر فتحی آذر

6- دکتر علیرضا حسین پور

7- دکتر نادر فزون مهر

9 – دکتر علیرضا عراقیه

10- دکتر رقیه وحدت

11- دکتر بهاره عزیزی نژاد

12-دکترمصطفی شیخ زاده (دبیر علمی همایش)

13- دکتر جواد عبدلی  و دکتر اسماعیل مصطفی زاده (دبیران اجرایی همایش )

مهلت ارسال چکیده تفصیلی: 20/10/1392

اعلام نتایج داوری:                 15/11/1392

تاریخ برگزاری همایش:          2/12/1392

 

 

آدرس: آذربایجان غربی ، شهرستان ارومیه ، جاده سلماس -  دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه، ساختمان علوم، طبقه سوم - گروه کارشناسی ارشد علوم تربیتی

www.barnamehdarsi. blogfa.com

Tel:09141683211

Email: k4kk1@yahoo.com


برچسب‌ها: همایش ملی
نوشته شده در تاريخ یکشنبه هفدهم آذر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

محور های همایش 

 روش های نوین آموزشی در علوم( فنی مهندسی، پایه و علوم انسانی) تربیت بدنی و هنر

 تاثیر جهانی شدن در فرایند آموزش 

 آموزش و خلاقیت 

 آموزش و فناوری اطلاعات 

 آموزش و ارزشیابی

 آموزش و کارآفرینی

 آموزش و فنی و حرفه ای 

 تاثیر عوامل محیطی بر آموزش 

 روش های نوین آموزشی


مکان برگزاری : دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران 

 مهلت ارسال اصل مقالات : تا 1 بهمن 1392 

زمان برگزاری همایش : 24 و 25 اردیبهشت ماه 1393

6theducation.ir


برچسب‌ها: فراخوان ششمین همایش ملی آموزش, اردیبهشت 93
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ششم آذر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

تغيير برنامه درسي دوره‌هاي تحصيلي در آموزش و پرورش

 

محورهای همایش 

 معرفی، تحلیل و نقد نظریه‏ها و الگوهای تغییر در برنامه‏های درسی

 مبانی (فلسفی، اجتماعی، روان­شناختی و ...)، رویکردها و جهت‏ گیری های کلان (شایستگی محوری و ...) و  تغییر در برنامه‏ های درسی

 نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، برنامه درسی ملی، و تغییر در برنامه­های درسی

 ارزش‏ها و تغییر در برنامه‏های درسی

 ارزیابی تغییرات برنامه‏های درسی در دوره‏های مختلف تحصیلی و پیامدهای آن

 سیر تحولات تاریخی تغییر در برنامه‏های درسی

 مطالعات تطبیقی در حوزه تغییر در برنامه‏های درسی

 فرهنگ و تغییر در برنامه‏های درسی

 تحولات فناوری اطلاعات و ارتباطات و تغییر در برنامه‏های درسی

 روش شناسی تغییر در برنامه‏های درسی

 اجرا، پیاده سازی و مدیریت تغییر در برنامه‏های درسی (از قبیل مسائل مدیریتی، پشتیبانی و ساختاری نظام آموزش و پرورش از قبیل تمرکز و عدم تمرکز و ...)

 معلم، تربیت معلم و تغییر در برنامه‏های درسی

 خلاقیت، نوآوری و تغییر در برنامه‏های درسی

 مطالعات میان رشته‏ای و تغییر در برنامه‏های درسی

 آینده پژوهی و تغییر در برنامه‏های درسی

 جنبه های زیبایی شناسانه تغییر برنامه های درسی

تاریخ های مهم:

مهلت ارسال چکیده تفصیلی: 20/10/92

(فرمت چکیده تفصیلی از طریق سایت همایش قابل دسترس می‏باشد)

اعلام نتایج داوری: 20/11/92

تاریخ برگزاری همایش: 14 و 15 اسفندماه 92

آدرس دبیرخانه: بيرجند، دانشگاه بیرجند، دانشکده علوم تربیتی و روان­ شناسی   تلفکس: 2227411-0561   

رایانامه: icsaconference@birjand.ac.ir

وبگاه: www.birjand.ac.ir/conferences

 


 


برچسب‌ها: تغيير برنامه درسي دوره‌هاي تحصيلي در آموزش و پرورش
نوشته شده در تاريخ جمعه یکم آذر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

Cultural Competence Curriculum

Phase III

2009-2010

Dr. James Patton

and

Norma L. DayVines

through funding from

the Virginia Department of Education (Contract No.B-217).

Adapted for Arlington Public Schools

by

Dr. Alvin Crawley, Cheryl Robinson,

Dr. Suzanne Swendiman, Marty Swaim,

and Renee Harber

for the Council for Cultural Competence

دانلود کتاب
برچسب‌ها: Cultural Competence Curriculum
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری
محورهاي همايش

محور اول: بنیان‌های علم
محور دوم: سنجش کمی و کیفی علم: ارزشيابي و آسيب‌شناسي
محور سوم: بروندادهای علمی: ارزشیابی و آسیب‌شناسی
محور چهارم: سازمان هاي سنجش علم: ارزشيابي و آسيب‌شناسي
محور پنجم: جامعه علمي ايران: ارزشيابي و آسيب‌شناسي
محور ششم: رشد و توسعه علمي ايران: ارزشيابي و آسيب شناسي


 

برگزار كنندگان: دانشگاه اصفهان

مهلت ارسال چكيده مقالات: 15 آبان 1392

مهلت ارسال متن كامل مقالات: 5 بهمن 1392
 
تاريخ برگزاري همايش: 7 و 8 اسفند 1392
سايت همايش: research.ui.ac.ir/seminar
تلفن تماس دبيرخانه: 03117932434
آدرس دبيرخانه: اصفهان- خيابان هزار جريب- دانشگاه اصفهان- ساختمان كتابخانه مركزي - دبيرخانه همايش
محل برگزاري: اصفهان - دانشگاه اصفهان

برچسب‌ها: اولین همايش سنجش علم, ارزشيابی و آسيب شناسی, بروندادهای علمی
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

به منظور بزرگداشت عيد غدير و دهه ولايت ثبت نام جشنواره فرهنگي "روشنا" با جوايزي به ارزش "يك ميليارد ريال" ادامه دارد ....

 http://rushana.ir/new/website/index.php


برچسب‌ها: جشنواره فرهنگی روشنا

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیستم مهر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

1- مباني تعليم و تربيت ديني از ديدگاه صادقين

      مباني فلسفي تعليم و تربيت ديني از ديدگاه صادقين

      مباني جامعه شناسي تعليم و تربيت ديني از ديدگاه صادقين

      مباني روان شناختي تعليم و تربيت ديني از ديدگاه صادقين

     اهميت تعليم و تربيت ديني از ديدگاه صادقين

     اهداف تعليم و تربيت ديني از ديدگاه صادقين

     عوامل مؤثر در تعليم و تربيت ديني از ديدگاه صادقين

     ويژگي‌هاي تعليم و تربيت ديني از ديدگاه صادقين

2- روش شناسي صادقين در موضوع تعليم

     جايگاه و منزلت دانش و آموزش از ديدگاه صادقين

     جايگاه و منزلت انسان در دانش اندوزي از ديدگاه صادقين

     روش‌هاي علم آموزي از ديدگاه صادقين

     تعليم آسيب زا و روش‌هاي آسيب زا

     آموزه هاي صادقين پيرامون سبك زندگي

3-  روش شناسي صادقين در موضوع تربيت

     جايگاه و منزلت روش‌هاي مؤثرتربيتي(مستقيم و غير مستقيم) از ديدگاه صادقين

     جايگاه و منزلت انسان در تربيت از ديدگاه صادقين

     روش‌هاي مؤثر در تقويت احساس مذهبي كودك و نوجوان از ديدگاه صادقين

     روش‌هاي مؤثر در تعميق بينش هاي مذهبي در جوانان از ديدگاه صادقين

            روش‌هاي مؤثر در تربيت جنسي از ديدگاه صادقين

            مقايسه تطبيقي روش‌هاي تربيتي صادقين با ساير مكاتب

 

تقويم همايش:
     ارسال چكيده مقالات: تا 20 دي 92
     اعلام نتايج داوري چكيده مقالات: 30 دي 92
     ارسال اصل مقالات: 1 لغايت 20 بهمن 92
     اعلام نتايج نهايي داوري مقالات: 30 بهمن 92
     زمان برگزاري همايش: 14 اسفند 1392

 

سایت همایش :

http://www.bandargaziau.ac.ir/HomePage.aspx?TabID=4880&Site=sadeghein&Lang=fa-IR


برچسب‌ها: همایش ملی تعلیم و تربیت دینی در مکتب صادقین
نوشته شده در تاريخ دوشنبه پانزدهم مهر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

به نقل از انجمن تکنولوژی آموزشی ایران

مایکروسافت، آفیس 2013 را بر مبنا و گرافیک ویندوز 8 ارائه داده است اگرچه بر روی ویندوز 7 هم قابل نصب است.

ویژگی های جدید آفیس 2013 را می توان موارد زیر دانست:

 • ظاهر گرافیکی بسیار زیبا
 • باز کردن و ویرایش کردن و ذخیره اسناد PDF
 • امکان استفاده از امکانات کلود (کلود چیست؟)
 • امکان استفاده از امکانات و کدهای طراحی وب
 • اسلایدها، تم ها و انیمیشن های جدید در PowerPoint
 • و ...

در ادامه می توانید کتابی را که برای آموزش Word 2013 گذاشته ام دانلود کنید.

امروزه کمتر کسی هست که با نرم افزارهای اداری مثل Word آشنا نباشد. اما هستند کسانی که نحوه کار کردن با این نرم افزار را به خوبی بلد نیستند.

لینک دانلود منبع www.yjc.ir


برچسب‌ها: آموزش Word 2013, دانلود کتاب
نوشته شده در تاريخ شنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

 

عنوان كتاب: كليات و مباني برنامه ريزي درسي

مولف: سيد عباس رضوي‏، عضو هيات علمي دانشگاه شهيد چمران اهواز

ناشر: بهتا پژوهش

 

ساختار كتاب

 در این کتاب سعی شده است موضوعات و مباحث مختلف علمی و آموزشی به گونه‌ای مطلوب سازماندهی شود. کتاب حاضر از نه فصل تشكيل شده كه عبارت است از:

 فصل اول) مفاهیم برنامه‌ریزی درسی: شامل فواید برنامه‌ریزی، مراحل برنامه‌ریزی، مفاهیم برنامه‌ریزی، برنامه درسی و برنامه‌ریزی درسی، دیدگاه‌ها و مراحل برنامه‌ریزی درسی

 فصل دوم) مبانی برنامه‌ریزی درسی: شامل مبانی فلسفی برنامه‌ریزی درسی، مبانی اجتماعی برنامه‌ریزی درسی، و مبانی روانشناختی برنامه‌ریزی درسی

 فصل سوم) نیازسنجی در برنامه‌ریزی درسی: شامل مفهوم نیاز و نیاز سنجی، اهمیت و اصول نیازسنجی، الگوها و روشهای نیازسنجی

 فصل چهارم) هدف در برنامه‌ریزی درسی: شامل مفهوم هدف، الگوی تعیین هدف در برنامه‌ریزی درسی، سطوح هدفها و نگارش آن، طبقه‌بندی هدفهای آموزشی

 فصل پنجم) محتوای برنامه درسی: شامل مفهوم محتوا، معیارهای انتخاب محتوا، ضرورت سازماندهی محتوا، انواع و روشهای سازماندهی محتوای برنامه درسی

 فصل ششم) روشهای آموزش و تدریس: شامل اصول انتخاب روشهای تدریس؛ و تعدادی از روشهای تدریس و آموزش از جمله سخنرانی، بحث گروهی، روش اکتشافی، نمایش عملی، ایفای نقش، پرسش و پاسخ، و یادگیری از طریق همیاری

 فصل هفتم) فناوری، رسانه و برنامه درسی: شامل مفهوم رسانه و فناوري آموزشي، روشهای ارائه برنامه،  ضرورت و فواید بهره‌گیری از رسانه ها، طبقه‌بندی رسانه‌های آموزشی، انتخاب رسانه و برنامه‌درسی

 فصل هشتم) اجرای برنامه درسی: شامل رویکردها و روشهای اجرای برنامه درسی؛ عوامل، افراد و گروه‌های موثر در اجرای برنامه درسی؛ و راهکارهای اجرای موفق برنامه درسی

 فصل نهم) ارزشیابی برنامه درسی: شامل مفهوم ارزشيابي و ارزشیابی برنامه درسی، کارکردهای ارزشیابی، انواع و ابعاد ارزشيابي، رهنمودهای ارزشیابی اثربخش برنامه درسی


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه دهم مهر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

 پنجمین همایش انجمن فلسفه تعليم و تربيت ایران

(همایش علوم تربیتی)

 

فلسفه تربیت دینی و تربیت اخلاقی

 

 

دانشگاه شهید باهنرکرمان

 

 

سایت همایش 

 

محورهای اصلی همایش:

 

1.ترسیم جغرافیای مفهومی و ماهیت تربیت دینی و تربیت اخلاقی

 

2. بایسته‌های تربیت دینی و تربیت اخلاقی

 

3. وضعیت موجود تربیت دینی و تربیت اخلاقی در ایران و جهان

 

4. چالش‌های پیش پای و فرصت های پیش روی تربیت دینی و تربیت اخلاقی

 

تاريخ‌هاي مهم همايش، به شرح زير مي‌باشد:

 

 

آخرین مهلت ارسال چکیده تفصیلی    92/8/15

 

اعلام نتایج داوری چکیده تفصیلی 92/9/25

 

آخرین ارسال اصل مقالات   92/11/25

 

اعلام نتایج داوری مقالات   92/12/20

 

اعلام برنامه همایش     93/2/10

 

زمان برگزاری همایش   چهارشنبه 93/2/31 و پنج شنبه 93/3/1

 


برچسب‌ها: فلسفه تربیت دینی و تربیت اخلاقی
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری
ششمین کنفرانس بین المللی توسعه آموزش عالی فرامرزی : فرصت ها و چالش ها

 

محورهای همایش :

1. مباني، نظريه­ها و مدل­ هاي توسعه آموزش عالي فرامرزي

 

2. الزامات و پيش بايست­ هاي توسعه آموزش عالي فرامرزي

 

2-1) جامع­ نگري در برنامه­ ريزي­ ها و راهبري توسعه آموزش عالي فرامرزي مشتمل بر جنبه ­هاي علمي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي ايران؛

2-2) توجه به استلزامات فرهنگي، اجتماعي و سياسي به منظور جذب دانشجوي خارجي از فرهنگ­ هاي مختلف؛

2-3) ارزيابي ويژگي­ هاي انحصاري مانند: تفوق فرهنگ شيعي، پيشينه تمدني و علمي با وجود انديشمندان و مفاخر برجسته جهاني، تجربه­ هاي سياسي و ضد استعماري، تاريخ تمدن و فرهنگ ايراني-اسلامي؛ گستردگي و تنوع جغرافيايي و ساير موضوعات مرتبط.

 

3. مزيت­ ها و محدوديت­ هاي نسبي براي توسعه آموزش عالي فرامرزي

 

3-1) رواج زبان فارسي به عنوان زبان رسمي کشور و رواج زبان­ هاي ديگر (زبان عربي، ترکي، کردي، بلوچي و ساير زبان­ ها) در برخي مناطق کشور به عنوان يک مزيت رقابتي؛

3-2) مشکلات و آثار استفاده از زبان جهاني علم (انگليسي) براي بين المللي شدن آموزش عالي ايران؛

3-3) ظرفيت مفاخر علمي، فرهنگي کشور و استعداد آن براي جذب دانشمندان و دانشجويان خارجي؛

3-4) سياست­ هاي علم و فناوري کشور در زمينه توسعه علم، راه­ اندازي­ رشته ­ها، فروش خدمات تخصصي و بازاريابي پژوهش و فناوري در سطح بين­ المللي؛

3-5) ظرفيت­ هاي فناوري ارتباطات و اطلاعات کشور و متناسب ساختن آن با توسعه آموزش عالي فرامرزي؛

3-6) استعداد توريسم و صنعت گردشگري و کاربست آن در توسعه آموزش فرامرزي؛ و ساير موضوعات مرتبط.

 

4. مطالعات تطبيقي آموزش عالي فرامرزي

 

4-1) تجربيات ساير کشورهاي دنيا به ويژه جهان اسلام در زمينه بين ­المللي سازي آموزش عالي؛

4-2) سهم ايران از آموزش عالي فرامرزي در دنيا و منطقه و مقايسه با ساير کشورها (گذشته، حال و آينده)؛

4-3) چشم اندازهاي پيش روي آموزش عالي فرامرزي در دنيا و دلالت­ هاي آن براي ايران؛

4-4) بررسي تطبيقي رويکردها و روش­ هاي جذب دانشجويان خارجي به کشور در دوره هاي تاريخي؛ و ساير موضوعات مرتبط.

 

5. بين المللي شدن آموزش عالي ايران

 

5-1) فرصت ها و تهديدهاي بين ­المللي شدن براي زيرنظام­ هاي آموزش عالي کشور (دانشگاه­ هاي دولتي در زيرمجموعه وازرتخانه ­هاي علوم، تحقيقات و فناوري و نيز بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، پيام نور، آزاد اسلامي، علمي–کاربردي، و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي)؛

5-2) بين­ المللي ساختن فضا در دانشگاه­ هاي کشور به­ منظور توسعه آموزش عالي فرامرزي: ساز و کارهاي پذيرش و پشتيباني؛

5-3) مدل­ هاي بازاريابي و فروش خدمات و محصولات آموزش عالي کشور شامل آموزش­ هاي رسمي، آموزش­ هاي مهارتي، شغلي و حرفه­ آموزي، آموزش مجازي و مانند اين ها؛ 5-4) مديريت کيفيت آموزش عالي فرامرزي؛

5-5) سياست­ ها و راهکارهاي اعتباربخشي به گواهينامه ­ها و مدارک آموزش عالي کشور در سطح جهاني؛

5-6) «علوم تربيتي» و نقش آن در بين­ المللي شدن آموزش عالي کشور؛

5-7) طراحي، اجرا و ارزشيابي برنامه­ هاي آموزشي و درسي فرامرزي؛

5-8) نقش نهادها و مؤسسات آموزشي، پژوهشي، اجرايي، و انتظامي مانند آموزش و پرورش، آموزش فني و حرفه­ اي، پژوهشگاه ­ها و قطب­ هاي علمي، وزارت امور خارجه، نيروي انتظامي و مانند اين ها در کمک به توسعه‌ي آموزش عالي فرامرزي؛ و ساير موضوعات مرتبط.

 

تـــاريخ­هاي مـــهم :

آخرين مهلت ارسال چکيده مقالات

30 مهر ماه 1392

اعلام نتايج ارزيابي چکيده‌ها

30 آبان ماه 1392

آخرين مهلت ارسال اصل مقالات پذيرفته شده

15 دي ماه 1392

اعلام پذيرش اصل مقالات

15 بهمن ماه 1392

ثبت نام در همايش

5 اسفند ماه 1392

برگزاري همايش

نيمه دوم ارديبهشت ماه 1393

 

دبیر علمی همایش : محمد رضا آهنچیان

دانشگاه فردوسی مشهد


برچسب‌ها: ششمین کنفرانس بین المللی انجمن آموزش عالی ایران
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری
محورهای همایش :

 

 

 • تعامل استاد و دانشجو در فرهنگ اسلامي
 • اخلاق حرفه اي در آموزش دانشجو
 • مشارکت دانشجو در تصميم سازي آموزشي
 • جايگاه و دستاوردهاي کميته مشورتي دانشجويي
 • مشارکت دانشجو در ارزشيابي آموزشي
 • مشارکت دانشجو در فرايندهاي ياددهي-يادگيري
 • رابطه عدالت آموزشي با مشارکت دانشجو
 • مشارکت دانشجويي و آموزش پاسخگو

دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

تاریخهای مهم همایش

 

شروع ارسال چکیده مقالات92/05/01
پایان ارسال خلاصه مقالات92/10/20
اعلام داوری مقالات92/11/01
شروع ثبت نام92/07/01
پایان ثبت نام92/11/18
تاریخ برگزاری همایش92/12/07
تاریخ پایان همایش

92/12/08


برچسب‌ها: دانشگاه علوم پزشکی مشهد
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و دوم شهریور ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

فراخوان ارسال مقاله و دعوت به همکاری علمی در کنفرانس به عنوان کمیته

علمی، سخنران و داور

 

 کنفرانس بین المللی کامپیوتر، فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال

 

International Conference on  Computer, Information Technology and Digital Media (CITaDiM2013)

 

 

www.citadim.org

 

 


برچسب‌ها: کنفرانس بین المللی
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه دهم مرداد ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری
- نقش آموزش الکترونیکی در توسعه و توانمندسازی منابع انسانی

- نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در ایجاد کارآفرینی فردی و سازمانی
 
- نقش آموزش مجازی بر رفتار شهروند سازمانی
 
- نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و یادگیری
 
- نقش یادگیری الکترونیکی در نظام های آموزشی
 
- روش و الگوهای نوین آموزش در یادگیری با تاکید بر آموزش الکترونیکی
 
- اصول و شیوه های تدوین محتوا در یادگیری الکترونیکی
 
- طراحی محیط های یادگیری الکترونیکی
 
- ارزشیابی و کنترل کیفیت در آموزش الکترونیکی
 
- چالشها و فرصت ها در آموزش الکترونیکی در ایران و جهان
 
- تجربه های کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در زمینه یادگیری الکترونیکی
 
 
برگزاری همایش :

30 شهریورماه 1392

آخرین مهلت ارسال اصل مقالات :
 
11 شهریورماه 1392

اعلام نتایج:
 
یک هفته پس از دریافت هر مقاله

 ثبت نام زود هنگام : 

یک هفته پس از اعلام نتایج هر مقاله

 آخرین مهلت ثبت نام :
 
11 شهریورماه 1392
  
اطلاعات بیشتر در سایت :
  

برچسب‌ها: دومین همایش مجازی ره آوران آموزش
نوشته شده در تاريخ سه شنبه یکم مرداد ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری

دفاع رساله دكتري تکنولوژی آموزشی

موضوع:

" مدل چارچوب تکیه‌گاه‌ سازی آموزشی اثربخش در محیط یادگیری مشکل‌گشایی مبتنی بر کامپیوتر: به سوی تدوین و اعتباربخشی الگوی تکیه گاه سازی آموزشی"

ارائه دهنده : غلامحسین رحیمدوست

مکان : دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه- سالن شورا 

زمان :  یک شنبه  ۱۶ تیر ساعت ۱۰ صبح

به نقل از انجمن تکنولوژی آموزشی ایران


برچسب‌ها: مدل چارچوب تکیه‌گاه‌ سازی آموزشی
نوشته شده در تاريخ جمعه چهاردهم تیر ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری
با نام خدا
جناب آقاي دكتر مجيد علي عسگري
عضو هيئت علمي دانشگاه خوارزمي
رياست اسبق انجمن مطالعات برنامه درسي ايران
استاد تلاشگر رشته برنامه ريزي درسی در سال 1391
با سلام،
انجمن مطالعات برنامه درسی ایران ارتقاء حضرتعالي را به مرتبه دانشياري تبریک و تهنیت عرض می نماید.
امید است در آینده نزدیک شاهد توفیقات افزون تر جنابعالي بوده و انجمن از پشتوانه های مستحکم علمی در فرایند دستیابی به چشم انداز پیش بینی شده در برنامه راهبردی خود بیش از پیش برخوردار گردد.
سلامت و شادکامی شما را از درگاه ایزد سبحان مسئلت می نمایم.
دکتر عليرضا عصاره

رئیس انجمن مطالعات برنامه درسی ایران


برچسب‌ها: استاد تلاشگر
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه چهاردهم فروردین ۱۳۹۲ توسط سعید خدایاری


خوش آن دمی که بهاران قرارمان باشد


ظهور مهدی زهرا بهارمان باشد . . .


عید تان مبارک بادبرچسب‌ها: سال نو مبارک
نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

The Journals in the field of Instructional Technology
(Many thanks to Dr. J. Bentley at Utah State University for an initial list)

1. AMERICAN JOURNAL OF DISTANCE EDUCATION (AJDE)

 • Topic: Methods and techniques of teaching at a distance, about learning, and about management and administration, but also encourages authors to write about policies, theories, and the values that drive distance education
 • http://www.ajde.com/index.htm

2. British Journal of Educational Technology (BJET)

 • Topic: Education and training, concentrating on the theory, applications and development of learning technology, communications, new information and communications technologies
 • http://www.blackwellpublishers.co.uk/asp/comments.asp
 • Full, refereed articles
 • Length: 2000-4000 words
 • به نقل از انجمن تکنولوژی آموزشی ایران

برچسب‌ها: نشریات بین المللی رشته تکنولوژی آموزشی

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه هفدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

هورتون یکی از نویسندگان و متخصصان معروف حوزه یادگیری الکترونیکی است. کتاب های پرکتیکال این نویسنده در دنیا زبان زد عام و خاص است. هورتون به طور کلی سه کتاب دارد که ترجمه ابزارهای و فناوری های یادگیری الکترونیکی توسط مجتمع فنی تهران چاپ شده است. این کتاب که محصول 2003 است و به قطع یک کتاب درسی نیست با این حال بسیار مورد نیاز کسانی است که عملا درگیر تولید محتوای الکترونیکی است.هر چند که مسلما با چنین رشد دانش کامپوتری، یک کتاب بعد از 10 سال شاید کارایی کمتری داشته باشه به ویژه که گویا هورتون قصد به روز کردنش را ندارد.

کتاب دوم هورتون Designing Web‐Based Training که کتاب نسبتا خوبی است و به بحث های آموزشی پرداخته است کتاب e-learning by design در اصل همین کتاب است به نقل از خود هورتون چون بسیاری از مطالب کتاب جدید تغییر یافته بنابراین آن را به عنوان کتاب جدید مطرح کرده ولی از لحاظ پایه e-learning by design همان نسخه های جدید Designing Web‐Based Training است پس با این حساب هورتون فعلا این کتاب را به طور مداوم ویرایش و به روز می کند این کتاب به قطع می توان گفت یکی از بهترین کتاب ها در حوزه یادگیری الکترونیکی است که حدود 650 صفحه دارد و به صورت نظری و عملی، روش ها و راهبردهای اموزشی در یادگیری الکترونیکی را مورد بررسی قرار داده است نسخه 2006 این کتاب در لینک زیر قابل دسترسی است.

e-learning by design William Horton 2006


به نقل از انجمن تکنولوژی آموزشی ایران


برچسب‌ها: کتاب یادگیری الکترونیکی با طراحی کردن
نوشته شده در تاريخ یکشنبه سیزدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

خبردار شدیم که آقای حسین علی پور فارغ التحصیل کارشناسی ارشد تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه (89-91) دچار سکته مغزی شده اند امیدواریم هر چه زودتر بهبودی کامل رو به دست بیارن . با آرزوی سلامتی برای این دوست عزیزمون و همه بیماران .

 

به نقل از انجمن تکنولوژی آموزشی ایران

 

مدیریت وبلاگ تکنولوژی آموزشی خوارزمی هم آرزوي سلامتي وشفاء عاجل از درگاه ايزد منان برای جناب آقای حسین علی پور مسئلت مي نمايد.

 برچسب‌ها: آرزوي سلامتي وشفاء عاجل برای آقای حسین علی پور
نوشته شده در تاريخ شنبه دوازدهم اسفند ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، زهرا حجازی‌زاده رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: یازدهمین کنفرانس سیستم‌های هوشمند 9 و 10 اسفندماه با همکاری انجمن سیستم‌های هوشمند ایران در دانشگاه خوارزمی برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: تاکنون به این همایش تعداد 918 مقاله ارایه شده است که از این تعداد 290 مقاله پذیرفته شده و 130 مقاله به صورت شفاهی و 155 مقاله بصورت پوستر ارائه می‌شود.

رئیس یازدهمین کنفرانس سیستم‌های هوشمند ایران با اشاره به حضور میهمانانی از کشورهای کره جنوبی و زلاندنو در این همایش، گفت: در حاشیه برگزاری این همایش هشت کارگاه آموزشی در حوزه‌های مرتبط با موضوعات کنفرانس برگزار می‌شود.


برچسب‌ها: کنفرانس سیستم‌های هوشمند 9 و 10 اسفندماه در دانشگا
نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری
آموزگاران وبلاگ نویس بخوانند:

 

مسابقه بزرگ رشد آموزش ابتدایی

 

برای شناسایی وبلاگهای فعال آموزشی آموزگاران

 

 

----------------------------------

 

شرایط شرکت در مسابقه

چگونگی حضور در مسابقه

داوری

امتیاز

نحوه ارتباط

                                                                

                                                       


برچسب‌ها: مسابقه بزرگ رشد آموزش ابتدایی

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

میزگرد "نقد و بررسی کتاب مهارتهای تفکر و پژوهش پایه ششم ابتدایی " با حضور تنی چند از اساتید محترم دانشگاه خوارزمی(جناب آقای دکتر یحیی قائدی،جناب آقای دکتر مجید علی عسگری و...)و برخی از دانشجویان و معلمان صاحب نظر در این زمینه، در روز دوشنبه مورخه 14/12/91 ساعت 13 الی 15 در دانشگاه خوارزمی،دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی،سالن آمفی تئاتر دانشکده برگزار می گردد.

حضور شما در این جلسه موجب غنای بیشتر آن خواهد بود. صمیمانه برای حضور در این سلسله میزگرد ها از شما اساتید ارجمند،صاحب نظران گرامی و دانشجویان محترم دعوت به عمل می آوریم


برچسب‌ها: میزگرد, نقد و بررسی کتاب مهارتهای تفکر و پژوهش پایه ششم اب
نوشته شده در تاريخ شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری
برگزاري زمان آزمون کنکور ارشد و پرينت كارت شركت در آزمون

آزمون کنکور کارشناسی ارشد براي‌133 كد رشته‌‌ امتحاني‌ در صبح و بعدازظهر روزهاي چهارشنبه ، پنچشنبه و جمعه‌ 18، 19 و 20 بهمن ماه سال 1391 و براساس اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون رشته امتحاني مربوط برگزار خواهد شد. داوطلبان‌ متقاضي‌ هريك‌ ازكد رشته‌هاي‌امتحاني‌ لازم‌ است‌ به نشاني مندرج بر روي كارت شركت در آزمون مراجعه نمايند. شهرستان محل برگزاري آزمون داوطلبان با توجه به استان محل اقامت آنان به شرح جدول شماره 1 موجود در سایت سازمان سنجش مي‌باشد.

 

لازم به توضيح است كارت شركت در آزمون حاوي اطلاعات ثبت نامي، تاريخ و محل برگزاري آزمون داوطلبان از ساعت ۱۴ روز يكشنبه 15/11/91 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت. داوطلبان لازم است بر اساس مشخصات شناسنامه اي و يا شماره پرونده و كد رهگيري وارد سايت سازمان شده و نسبت به پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است. لذا كليه داوطلبان بايستي شخصاً براي پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند.


برچسب‌ها: کارت ورود به جلسه, یکشنبه 15 بهمن
نوشته شده در تاريخ یکشنبه پانزدهم بهمن ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

 

برنامه ریزی درسی و آموزشی

 

تکنولوژی آموزشی

 

روانشناسی تربیتی

 

روش ها و فنون تدریس

 

سنجش و اندازه گیری

 

زبان تخصصی

 

شرح مفصل دروس در ادامه مطلب

 

منبع : سایت مدرسان شریف


برچسب‌ها: تحلیل آزمونهای سال قبل کارشناسی ارشد رشته تکنولوژی

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه ششم بهمن ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

انجمن یادگیری الکترونیکی ایران

 

 

http://elearningassociation.ir/persian.html


برچسب‌ها: انجمن یادگیری الکترونیکی
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه پنجم بهمن ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری
 
•  آموزش و بهسازی منابع انسانی در سازمان / صنعت
 
•  آموزش و بهسازی منابع انسانی در دانشگاه / مراکز آموزشی
 
•  آموزش منابع انسانی و تاثیر آن در کیفیت زندگی کاری
 
•  آموزش و توسعه پایدار
 
•  تاثیر جهانی شدن در فرآیند آموزش
 
•  روش و الگوهای نوین آموزش
 
•  شیوه های ارزشیابی و اثربخشی آموزش
 
•  نقش آموزش در ایجاد کارآفرینی فردی و سازمانی

•  نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش
 
•  نقش آموزش در تقویت اخلاق حرفه ای
 
•  توسعه منابع انساني با استفاده از آموزشهاي الکترونیکی
 
•  تجربه های کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در زمینه آموزش

•  آموزش در سازمانهای پیشرو

•  نقش آموزش بر رفتار شهروند سازمانی

•  نقش آموزش در ارتقای بهره وری و توانمندسازی نیروی انسانی

•  امکان سنجی استقرار آموزش در سازمان

 

تاریخ برگزاری همایش : 28-2-1392
آخرین مهلت ارسال اصل مقالات : 20 اسفند 91
آخرین مهلت ثبت نام زودهنگام : 10 روز پس از اعلام پذیرش هر مقاله
آخرین مهلت ثبت نام : 27 اسفند 91
 

 

برچسب‌ها: اولین همایش مجازی ره آوران آموزش
نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و ششم دی ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

- سکانس Sequence (فصل): هر فیلم از چند تا بخش (فصل) تشکیل شده که هر بخش یک قسمت از موضوع را بازگو می کند.

 

- پلان Plan (نما): هر سکانس شامل چندین پلان هست. هر پلان یک نما هست که فیلم برداری می شود. (همچنین ببینید: انواع نما)

 

- شات Shot (برداشت): از لحظه ای که ضبط را شروع می کنند تا وقتی که قطع می شود یک شات می گویند. هر نما (پلان) ممکن است چند بار برداشت شود.

 

- شات لیست Shot List (فهرست برداشت ها): می شود گفت که گزارش کار فیلم برداری است که در آن توضیح می دهند کدام لحظه از نوار فیلم برداری شده و شامل چه تصویریست.

 


- کلاکد Clacked (صدای تق): هر متنی اضافه شده به فیلم که توضیح می دهد از این جا به بعد، موضوع تصاویر در مورد چیست. البته اسمش را از صدای همان تخته ای گرفتن که اطلاعات تصویر را بر رویش می نویسند و جلوی دوربین نگه می دارند.

 


برچسب‌ها: اصطلاحات مونتاژ

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

انجمن پژوهشهای آموزشی ایران دومین کنفرانس ملی ارزشیابی و تضمین کیفیت در نظام های آموزشی را با اهداف زیر در ۱۲ اسفند سال جاری برگزار می کند:

 

زمان :     ۱۲ اسفند ماه ۱۳۹۱

 

محورهای اصلی همایش :

 

محور (۱): نظام آموزشی یکپارچه

 

 

1-1 مبانی علمی و نظریه ها

 

1-2 فرصت ها، تهدیدها، قوت ها، ضعف ها

 

1-3 مطالعات تطبیقی، تعاملات فرهنگی، ساختار سازمانی، منابع انسانی

 

1-4 سنجش و گزینش، ارزشیابی و تضمین کیفیت

 

محور (۲): سنجش، ارزشیابی، اعتبار سنجی، رتبه بندی و تضمین کیفیت در نظام آموزشی

 

2-1 مبانی علمی و نظریه ها

2-2 مبانی، الزامات و ساختار سازمان ملی سنجش، ارزشیابی و تضمین کیفیت

2-3 نقش و جایگاه مدیریت، ساختار سازمانی، فرهنگ، منابع انسانی، برنامه های توسعه، اسناد قانونی بالادستی

2-4 مبانی، الزامات و رویه های کاربست نتایج ارزشیابی و اتصال به چرخه مدیریت و برنامه ریزی توسعه

 

محور (۳): تحول در برنامه های درسی با تمرکز بر بومی سازی

 

3-1 مبانی علمی و نظریه ها

3-2 نقش و جایگاه ساز و کار ارزشیابی کیفیت در تحول و جهت دهی برنامه های درسی به سمت نیازهای توسعه ای کشور

3-3 مبانی و الزامات بازنگری برنامه های درسی

3-4 مبانی و الزامات برنامه های درسی ملی و بین المللی

 

محور (۴): آموزش های فنی و حرفه ای، مهارتی و کاربردی

 

4-1 مبانی علمی و نظریه ها

4-2 مطالعات تطببقی در حوزه یکپارچه سازی نظام آموزشی مهارتی

4-3 ارزشیابی، اعتبار سنجی و تضمین کیفیت

4-4 نظام جامع مهارت و فناوری

 

 

اطلاعات بیشتر در سایت :

http://arameh.com/eqaes/index.php

 

 

        مهلت ارسال چکیده مقالات
          20 دی 1391

 

  مهلت ارسال مقالات کامل
       20 بهمن 1391

   

  اعلام نتایج بررسی مقالات کامل
       30 بهمن 1391

   


       آخرین مهلت ثبت نام
       10 اسفند 1391

   

       زمان برگزاری کنفرانس
       12 اسفند 1391برچسب‌ها: انجمن پژوهشهای آموزشی ایران
نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

در این پست لینک بایگانی مجلات رشد تکنولوژی آموزشی، سال تحصیلی 92-91 قرار می گیرد.

 

مهر 1391
آبان 1391
آذر 1391
دی 1391

 

به نقل از انجمن تکنولوژی آموزشی ایران


برچسب‌ها: مجلات رشد تکنولوژی آموزشی
نوشته شده در تاريخ جمعه هشتم دی ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

با سلام به تمامی دانشوران و پژوهشگران حوزه تعلیم و تربیت


به اطلاع همه علاقمندان تعلیم و تربیت می رساند که دانشگاه خوارزمی  با همکاری انجمن مطالعات برنامه درسی ایران, اولین شماره دوفصلنامه علمی پژوهشی "برنامه درسی: نظریه و عمل" را منتشر خواهد کرد. از تمامی علاقمندان به حوزه برنامه درسی تقاضا می شود مقالات خود را از طریق سایت نشریه با نشانی زیربه دفتر نشریه ارسال کنند.

 

محمد عطاران : سردبیر نشریه

 

آدرس سایت دوفصلنامه برنامه درسی: نظریه و عمل
 
 
برچسب‌ها: فراخوان مقاله دوفصلنامه برنامه درسي, نظريه و عمل
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

صدای سند یعنی صدای دست اندرکاران تدوین سند ملی

 آموزش و پرورش

 

دکتر محمود مهر محمدی

 

http://sedayesanad8388.blogfa.com


برچسب‌ها: صدای سند, دکتر محمود مهرمحمدی
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

 

قابل توجه دانشجویان و فارغ التحصیلان  رشته های علوم تربیتی و روانشناسی

احتراماً، به اطلاع می رساند کتاب بارشناختی و طراحی آموزشی نوشته اسلاوا کالیوگا  با  ترجمه دکتر محمد حسن امیرتیموری (استادیار دانشگاه علامه طباطبائی) ، سونیا موسی رمضانی ( کارشناس ارشد تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی) ،و  الهه ولایتی (دانشجوی دکتری تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی) بوسیله انتشارات آوای نور منتشر شده است. در این کتاب برای اولین بار نظریه بارشناختی به عنوان یکی از قدرتمندترین نظریه های یادگیری در روانشناسی تربیتی به طور مفصل معرفی شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفته  است. این کتاب شامل 4 فصل، یک خلاصه و دو  واژه نامه می باشد، و در فصول مختلف به رویکردها و الگوهای مختلفی برمبنای این نظریه جدید پرداخته شده است. مترجمان،  مطالعه کتاب حاضر را بألاخص به علاقمندان رشته روانشناسی تربیتی و تکنولوژی آموزشی قویاً و نیز کلیه گرایشهای رشته علوم تربیتی، علاقمندان به حوزه های متنوع مباحث تعلیم و تربیت و هر فرد علاقمند به تاثیر عملکردهای ذهنی بر فرایندهای آموزشی توصیه می نمایند.

 

علاقه مندان جهت تهیه می توانند با شماره تلفن 66967355 سرکار خانم حسینی از انتشارات آوای نور تماس حاصل نمایند.

 

 


برچسب‌ها: کتاب بارشناختی و طراحی آموزشی, اسلاوا کالیوگا
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیستم آذر ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری
اطلاعات بیشتر در :www.ikt2013.ir  

برچسب‌ها: پنجمبن کنفرانس اطلاعات و دانش, 7 الی 9 خرداد, دانشگاه شیراز
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه پانزدهم آذر ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری
 در پژوهشی که در مجله استرالیایی تکنولوژی آموزشی (Australian journal of educational technology) چاپ شده، محققان به بررسی مشهورترین کتابهای طراحی آموزشی که تا حال چاپ شده، پرداخته اند. در نهایت 10 کتاب زیر به عنوان معروفترین کتاب های طراحی آموزشی انتخاب شده است.

.1- The systematic design of instruction by Walter Dick, Lou Carey and James Carey,2005

 2- Instructional design theories and models: An overview of their current status by Charles Reigeluth, 1983

 3- Evaluating training programs: The four levels (3rd ed.) by Donald L Kirkpatrick and James D. Kirkpatrick, 2006

 4- The conditions of learning and theory of instruction by Robert M. Gagné, 1985

5- Principles of instructional design by Robert M. Gagné, Walter W. Wager, Katharine Golas and John M. Keller, 2004

 6- Instructional design theories and models: A new paradigm of instructional theory, Vol. 2 (Instructional design theories and models) by Charles Reigeluth, 1999

 7- Essentials of learning for instruction by Robert M. Gagné and M. Driscoll, 1988

 8- Handbook of research on educational communications and technology by David H. Jonassen and Phillip Harris, 2003

 9- Principles of instructional design by Robert M. Gagné, 1992

 10- Instructional design (Wiley/Jossey-Bass Education) by Patricia L. Smith and Tillman J. Ragan, 2004

http://instech.blogfa.com/


برچسب‌ها: مشهورترین کتابهای طراحی آموزشی, تکنولوژی آموزشی
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه نهم آذر ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

هفتمین کنفرانس ملی و چهارمین کنفرانس بین المللی آموزش و یادگیری الکترونیکی

۲۵  و  ۲۶  بهمن ماه   ۱۳۹۱

دانشگاه شیراز


پنجمین همایش ملی آموزش

۲۵  و  ۲۶  اردیبهشت ماه   ۱۳۹۲

دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی


چهارمین همایش انجمن فلسفه تعلیم و تربیت ایران

۸  و  ۹  خرداد ماه  ۱۳۹۲

دانشگاه فردوسی مشهد 

 برچسب‌ها: همایش های مهم, علوم تربیتی
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ششم آذر ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

چهارمين همايش انجمن فلسفه تعليم و تربيت ايران

خرداد 1392

دانشگاه فردوسي مشهد

 محورهاي همايش:

الف) جايگاه و نقش فلسفه تعليم و تربيت در تحول نظام آموزش و پرورش

· مفهوم شناسي و ماهيت تحول از منظر فلسفي (مكاتب، انديشه‌ها)

· تحليل سير تاريخي نظريه‌ها (پيشرفت‌گرايي، بازسازي‌گرايي، پايدارگرايي، بنيادگرايي، رويكرد اسلامي) و رويکردهاي فلسفي سنتي و معاصر  (ساختارگرايي و پساساختارگرايي، پراگماتيسم و نوپراگماتيسم، پديدارشناسي و هرمنوتيک، فلسفه‌هاي تحليلي، پارادايم پيچيدگي، و ...) در تحولات مفهومي در نظام آموزش و پرورش

· خط مشي‌هاي نظام آموزش و پرورش و رويارويي با مسايل و رويدادهاي معاصر

(نظريه‌هاي جهاني شدن، فلسفه چند فرهنگي، گفتگو و تربيت، آموزش باز و تربيت براي گشودگي و مدارا، تربيت شهروند جهاني، خصوصي‌سازي تربيت، تربيت ديني و سكولار ...)

· فلسفه‌ي اسلامي و تحول در نظام آموزش و پرورش

· فلسفه فناوري و تحولات نظام آموزشي

(فناوري اطلاعات و تربيت، فلسفه علم، شبكه‌اي شدن روابط و تربيت، يادگيري مبتني بر وب، و ...)

· رويکردهاي اخلاقي و ايدئولوژيک به تحول نظام آموزش و پرورش

· (اخلاق حرفه‌اي، دين، آزادي، عدالت، انقلاب‌هاي اجتماعي، فرهنگ ايراني و ...)

· تحول در مفهوم فرايندهاي تربيتي

(كاركردهاي تربيتي، ساختارهاي آموزشي، يادگيري، تدريس، رابطه معلم- فراگير، نظام مدرسه، برنامه‌ريزي درسي، تربيت معلم، و ...)

· امكان و وجوب تحول در آموزش و پرورش از ديدگاه انديشمندان، فيلسوفان، و ...

ب) جايگاه و نقش فلسفه تعليم و تربيت در برنامه‌هاي تحول در نظام آموزش و پرورش كشور و ساير کشورهاي جهان

· زيرساخت‌هاي فلسفي اسناد تحول در نظام آموزش و پرورش كشور

· تطبيق جايگاه فلسفه تعليم و تربيت در تحول نظام آموزش و پرورش كشور با ساير کشورهاي جهان

· فلسفه‌ي اسلامي و تحول در نظام آموزش و پرورش كشور

· رويکردهاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي و تحول در نظام آموزش و پرورش كشور

· همکاري‌هاي علمي و بين‌المللي و تحولات نظام آموزش و پرورش كشور

(نقش سازمان‌هاي بين‌المللي نظير يونسکو، آيسسکو، يونيسف و سازمان بهداشت جهاني در تحولات نظام‌ آموزش و پرورش كشور)

ج) ترسيم چشم‌انداز تحولات آموزش و پرورش كشور از ديدگاه فلسفه تعليم و تربيت

· جريان‌هاي فکري- فلسفي الهام بخش براي ايجاد تحول در نظام آموزش و پرورش كشور

· رشته فلسفه تعليم و تربيت و تحول در مباني و بنيادهاي نظري نظام آموزش و پرورش كشور

· تحليل نظري چالش‌ها و موانع پيش روي تحول در نظام آموزش و پرورش كشور

· پژوهش تربيتي، نظريه پردازي و تحول در چشم انداز آينده نظام آموزش و پرورش كشور

· نقش فيلسوف تعليم و تربيت در تحول آموزش و پرورش

 

زمان‌هاي مهم همايش به شرح زير مي‌باشد:

آخرين مهلت ارسال چکيده مقالات

25 آذر 1391

اعلام نتايج ارزيابي چکيده‌ها

10 دي 1391

آخرين مهلت ارسال اصل مقالات پذيرفته شده

10 اسفند 1391

اعلام نتايج ارزيابي مقالات دريافتي

20 اسفند 1391

برگزاري همايش

8-9 خرداد 1392


برچسب‌ها: همایش, خرداد1392
نوشته شده در تاريخ دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

پیدایش رشته علمی فناوری آموزشی در قرن بیستم بدون شک تأثیر قابل توجهی بر کیفیت فرایندهای آموزشی داشته است. ظهور فناوریهای مختلف و شناسایی قابلیتهای آنها، متخصصان و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت را به استفاده از این فنـاوریـهـا در فـراینـد آمـوزش ترغیــب کـرده است. شکل‌گیـری نهضـت دیداری ـ شنیداری که به واسطه پیشرفتهای فنی در زمینه صدا و تصویر صورت گرفت، بر رواج رسانه‌هایی از جمله فیلم و تلویزیون تأثیر قابل توجهی گذارد. گرچه رسانه‌های دیـداری ـ شنیـداری در طـول زمان دستـخوش تغییـراتی نیز شده‌اند و روز بـه روز قابلیتهای جدید و فناوریهای نوینی در این زمینه شناسایی و ایجاد شده است؛ با این حال هنوز هم رسانه تلویزیون به عنوان رسانه‌ای اثرگذار مطرح است.


طراحی و تولید برنامه‌های تلویزیونی یک فعالیت تخصصی و پیچیده است. گرچه ممکن است رسانه‌های دیگری مثل عکس، اسلاید، چارت، کتاب، نقشه، و بسیاری دیگر را بتوان به صورت فردی طراحی و تولید کرد، لیکن تهیه برنامه تلویزیونی کاری گروهی است که تخصصها، امکانات و تجهیزات بیشتری می‌طلبد. ماهیت کار گروهی در تولید تلویزیونی هرچند فرایند تولید را دشوارتر و ضرورت برنامه‌ریزی و هماهنگی را بیشتر می‌کند، لیکن نتیجه‌ای مطلوب‌تر و قابل توجه‌تر در پی دارد. به هر حال این نکته روشن است که بهره‌گیری از افکار و استفاده از تخصصهای مختلف نسبت به کوششهای فردی، برآیند بهتر و محصول مطلوب‌تری در پی دارد.
متخصصان فناوری آموزشی و سایر کسانی که در زمینه طراحی و تولید برنامه‌های آموزشی تلویزیونی فعالیت می‌کنند، لازم است با ابعاد مختلف برنامه‌سازی تلویزیون آشنا باشند. در این خصوص می‌توان به ابعاد فنی (نظیر شناخت تجهیزات و فرایندهای تولید)، هنری ( مثل زیبایی‌شناسی تصویر، ترکیب‌بندی و تلفیق مؤثر صدا و تصویر)، و همچنین آموزشی (نظیر سازماندهی محتوا، عناصر و مؤلفه‌های مهم آموزشی، طراحی آموزشی) اشاره کرد. در این کتاب ضمن مروری اجمالی بر تاریخچه و سوابق فناوری تلویزیون، ابعاد فنی و هنری آن به تفصیل شرح داده شده است. همچنین از آنجا که کتاب حاضر به تولید برنامه‌های آموزشی تلویزیونی اختصاص دارد، رهنمودهایی براي افزایش اثربخشی آموزشی این رسانه ارائه شده است. نکته قابل ذکر اینکه هرچند در خصوص طراحی و تولید برنامه‌های تلویزیونی منابع بیشتری به زبان فارسی وجود دارد، لیکن شمار منابعی که تمام یا بخشی از آنها به تولید برنامه‌های آموزشی تلویزیونی پرداخته باشد بسیار معدود است. بنابراین تألیف کتاب حاضر همراه با کوششی برای ایجاد یک ساختار جدید همراه بوده است. ساختاری که هم تا اندازه‌ای مباحث اصلی را شامل شود و هم برای کسانی که اطلاعات فنی زیادی ندارند و بیشتر در حوزه تعلیم وتربیت فعالیت می‌کنند قابل فهم باشد. در این کوشش ممکن است کاستیهایی نیز دیده شود، با این حال امید می‌رود به عنوان راهنمای طراحی و تولید برنامه‌های آموزشی تلویزیونی سودمند واقع شود.
هدف اصلی از تألیف این کتاب آن است که مخاطبان با مفاهیم کلیدی و مباحث اصلی در زمینه طراحی و تولید برنامه‌های تلویزیونی آموزشی آشنا شوند و بتوانند از آن به عنوان راهنمای تهیه برنامه‌های آموزشی تلویزیونی استفاده کنند. گرچه بسیاری از مطالب ارائه شده در این کتاب به طور کلی در مورد انواع مختلف برنامه‌های تلویزیونی کاربرد دارد، لیکن جهت‌گیری اصلی و هدف اصلی آن بوده است که مباحث مطرح شده تا حد امکان به طور خاص در خصوص برنامه‌های آموزشی تلویزیونی جهت داده شود.
كتاب حاضر، براي دانشجويان رشته علوم تربيتي گرايش تكنولوژي آموزشي در مقطع كارشناسي، به عنوان منبع اصلي درس « توليد برنامه‌هاي آموزشي تلويزيوني»  به ارزش 2 واحد تدوين شده است.
          اين كتاب توسط سازمان سمت منتشر شده و در 234 صفحه و مبلغ 40000 ريال در اختيار دانشجويان و علاقه‌مندان قرار گرفته است.

منبع :http://webamooz.blogfa.com


برچسب‌ها: انتشار کتاب جدید, سید عباس رضوی
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری

ســـلام مــن بــه مـحـرم، مـحـرم گــــل زهــرا

بـه لطـمه هـای ملائـک بـه مــاتـم گــل زهـرا

سـلام مـن بـه مـحـرم بـه تشنـگی عـجـیـبـش

بـه بـوی سیـب زمـینِ غـم و حـسین غریـبش

سلام من بـه محـرم بـه غصـه و غــم مـهـدی

به چشم کاسه ی خون وبه شال ماتم مـهـدی

سـلام من بــه مـحـرم  بـه کـربـلا و جـلالــش

به لحظه های پـرازحزن غرق درد و ملامش

فرارسیدن ماه محرم بر تمام عاشقان حسینی تسلیت باد

 


برچسب‌ها: ماه محرم, ماه عاشقان حسینی

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ توسط سعید خدایاری
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک